Sony rezygnuje z monitorów LCD?

| Technologia

W Sieci pojawiły się informacje, jakoby Sony miało zamiar zaprzestać sprzedaży monitorów ciekłokrystalicznych (LCD) w Ameryce Północnej i Japonii. Biorąc pod uwagę wielkość obu rynków taka decyzja może oznaczać, że japońska firma w ogóle wycofa się z produkcji tego typu urządzeń.

Monitory Sony mają zniknąć z japońskich i amerykańskich sklepów już w październiku. Niektóre źródła informują, że być może już w połowie przyszłego roku koncern z Kraju Kwitnącej Wiśni ogłosi wycofanie się z rynku LCD.

Przedstawiciele Sony nie komentują powyższych pogłosek. Noszą one jednak znamiona prawdopodobieństwa, gdyż zgodnie ze swoją strategią Sony wycofuje się z tych segmentów rynku, na których panuje ostra konkurencja i gdzie nie udaje jej się odnosić znaczących sukcesów. Z tego też powodu koncern zaprzestał produkcji telewizorów plazmowych i zrezygnował z Qualia, marki luksusowych urządzeń elektroniki użytkowej.

Sony, która od roku podatkowego 2002 notuje w swoich rocznych raportach jedynie straty, przechodzi obecnie proces restrukturyzacji. Kieruje nim Howard Stringer, pierwszy szef Sony, który nie jest Japończykiem.

Firma DisplaySearch informuje, że Sony jest obecnie 10. producentem monitorów LCD na świecie. W 2005 roku koncern sprzedał 3,07 miliona tego typu urządzeń.

Sony. LCD monitor ciekłokrystaliczny