Ballmer zapowiada 500 milionów użytkowników w ciągu roku

| Technologia
Microsoft

Steve Ballmer jest pewien, że Windows 8 odniesie sukces. Zdaniem prezesa Microsoftu do końca przyszłego roku najnowszy OS będzie miał 500 milionów użytkowników. Windows 8 zadebiutuje prawdopodobnie w październiku. W przyszłym miesiącu ukaże się wersja Release Preview.

Podczas konferencji w Seulu Ballmer stwierdził, że w bieżącym roku zostanie sprzedanych 350 milionów komputerów z Windows 7, a w przyszłym - 500 milionów urządzeń z Windows 8. Nie powiedział jednak, ile z tej liczby będą stanowiły aktualizacje z Windows 7, ani jaki odsetek zostanie zainstalowanych na tabletach.

Zdaniem firmy analitycznej Gartner do końca przyszłego roku Windows 8 zdobędzie 12% rynku tabletów i znajdzie się na 5 milionach tego typu urządzeń.

Aktualizacja:

Zarówno Microsoft, jak i niezależni analitycy twierdzą, że media popełniły błąd przypisując Ballmerowi zapowiedź sprzedaży 500 milionów kopii Windows 8 do końca 2013 roku. AFP, która jako pierwsza poinformowała o rzekomej wypowiedzi Ballmera, prawdopodobnie pomieszała treść dwóch różnych depesz dotyczących systemu Windows. W depeszy z Seulu znalazły się słowa wypowiedziane w grudniu ubiegłego roku i dotyczące istniejącej bazy użytkowników Windows 7, planowanego debiutu wersji beta Windows 8 oraz zapowiedzi dotyczących Windows Store.

Steve Ballmer Microsoft Windows 8