Ballmer odchodzi z zarządu Microsoftu

| Technologia
Microsoft

Steve Ballmer, do niedawna dyrektor wykonawczy (CEO) Microsoftu, zrezygnował ze stanowiska w zarządzie koncernu. Menedżer ma zamiar poświęcić się zakupionej niedawno drużynie koszykarskiej oraz nauczaniu.

Od czasu rezygnacji z funkcji CEO byłem bardzo zajęty. Widzę, że zajmowanie się LA Clippers, pracą społeczną, nauczaniem i samokształceniem zajmuje bardzo wiele czasu - napisał Ballmer w liście skierowanym do obecnego dyrektora, Satyi Ndelli. Najbliższa jesień będzie dla mnie bardzo pracowitym okresem. Rozpoczyna się kolejny sezon w NBA, więc będę musiał dzielić swój czas pomiędzy drużynę a wykłady. Dlatego też rezygnuję z pracy w zarządzie ze skutkiem natychmiastowym - napisał.

Ballmer, który od niedawna jest największym posiadaczem akcji Microsoftu, zapowiedział, że w przewidywalnej przyszłości nie zamierza ich sprzedawać. Wierzę w strategię, w ramach której Microsoft główny nacisk położył na rynek mobilny, chmury obliczeniowe oraz usługi i urządzenia - stwierdził.

Steve Ballmer już podczas pracy w Microsofcie dał się poznać jako człowiek o dużej ekspresji wyrażania emocji. Emocji nie zabrakło również podczas wystąpienia Ballmera, już jako nowego właściciela drużyny, podczas konwencji fanów LA Clippers.

 

Steve Ballmer Microsoft zarząd