Syrian Electronic Army znowu atakuje

| Bezpieczenstwo IT
simonok, sxc.hu

Grupa hakerów znana pod nazwą Syrian Electronic Army przeprowadziła serię ataków na liczne witryny WWW, w tym na CNBC, Telegraph i PC World. Zaatakowano też witrynę londyńskiego Evening Standard, New York Daily News czy La Repubblica. Na należącym do grupy koncie na Twitterze ukazał się krótki wpis: „Happy thanksgiving, hope you didn't miss us”.

Syrian Electronic Army, której członkowie popierają prezydenta Baszara al-Assada, już w przeszłości atakowała europejskie i amerykańskie media.

Najnowszego ataku dokonano za pośrednictwem witryny Gigya. To amerykańska firma, która za pośrednictwem serwisów społecznościowych łączy ponad 700 przedsiębiorstw z ich klientami. Atak na Gigya pozwolił na wyświetlenie użytkownikom informacji, że odwiedzane serwisy zostały zaatakowane przez Syrian Electronic Army. Dyrektor wykonawczy Gigya, Patrick Salyer mówi, że hakerzy przekierowali ruch z Gigya do serwera, który wyświetlał wspomnianą informację. Podczas ataku hakerzy nie zdobyli żadnych poufnych danych.

Syrian Electronic Army atak włamanie