TSMC testuje 7-nanometrowe chipy

| Technologia
Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., Ltd.

TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.) największy na świecie producent układów scalonych na zlecenie, testuje dla swoich klientów zaawansowane 7-nanometrowe chipy i zapowiada, że w pierwszej połowie bieżącego roku rozpocznie ich masową produkcję.

Podczas firmowego dorocznego sympozjum technologicznego szef TSMC C.C. Wei odniósł się do ostatnich planów Samsunga stwierdzając, że TSMC jest dobrze przygotowana do stawienia czoła rosnącej konkurencji ze strony południowokoreańskiego koncernu. Przez wiele kolejnych lat będziemy najbardziej zaufanym partnerem dla naszych klientów, stwierdził Wei. Menedżer potwierdził, że w drugim kwartale 2019 roku jego firma rozpocznie sprzedaż pierwszych w historii układów scalonych wykonanych w technologii 5 nanometrów.

Plany te związane są z dużymi inwestycjami. Wei dodał, że w bieżącym roku na prace badawczo-rozwojowe TSMC przeznaczy „zadziwiającą” kwotę, ale nie zdardził wielkości inwestycji. Wiadomo jedynie, że ma być ona większa niż w roku ubiegłym.
TSMC czyni szybkie postępy. Musimy pamiętać, że niedawno zespół badawczo-rozwojowy firmy dostał polecenie, by rozpocząć prace nad technologią 3 nanometrów.

TSMC chip układ scalony