Tesla zapowiada tani samochód elektryczny

| Technologia
Tesla Motors

Tesla chce w ciągu 3-4 lat zaoferować tani samochód elektryczny. Obecnie firma produkuje pojazdy luksusowe, które są nieosiągalne dla przeciętnego klienta. Model S to świetny samochód, ale zbyt drogi dla większości ludzi. Jest też Nissan Leaf, który jest tani, ale niezbyt dobry - mówi dyrektor Tesli, Elon Musk. Dlatego też jego przedsiębiorstwo ma teraz skupić się na stworzeniu i sprzedaży dobrego, elektrycznego pojazdu. Zdaniem Muska samochód taki powinien powstać w ciągu 3-4 lat, kosztować mniej niż 40 000 USD i umożliwiać pokonanie około 320 kilometrów na pojedynczym ładowaniu akumulatorów.

Niedawno Tesla Motors poinformowała, że po raz pierwszy zaczęła przynosić zyski. Co więcej, firma spłaciła - na dziewięć lat przed terminem - kilkusetmilionową rządową pożyczkę. Pojawiły się wówczas spekuklacje, że Teslę mogą przejąć wielkie koncerny samochodowe jak Daimler AG czy Toyota Motor Corp. Pierwszy z nich jest właścicielem 4,87 miliona akcji Tesli, a drugi 2,94 miliona.

Elon Musk nie wyklucza, że w przyszłości Tesla zostanie przez kogoś przejęta, jednak, jego zdaniem nie będzie to firma z branży motoryzacyjnej. Tesla wydaje się zbyt droga dla innych koncernów samochodowych. Myślę, że propozycja przyjdzie spoza przemysłu motoryzacyjnego. To musi być kupiec z bardzo dużymi zasobami gotówki - mówi Musk i jako przykład takiej firmy podaje... Apple'a.

Musk zapowiada jednocześnie, że w najbliższym czasie Tesla nie zmieni właściciela. Świat potrzebuje świetnego i taniego samochodu elektrycznego. Nie mam zamiaru sprzedawać firmy, niezależnie od tego, co będzie mi oferowane, dopóki nie wykonam tego zadania - stwierdził Musk.

Tesla samochód elektryczny Elon Musk