Trójka twardzieli

| Technologia

Panasonic prezentuje nowe Toughbooki, przeznaczone przede wszystkim dla często podróżujących, aktywnych ludzi biznesu, którzy rzadko rozstają się ze swoim laptopem. jest gotowy do pracy w każdej sytuacji.

Nowe modele Toughbook’ów mogą być opcjonalnie wyposażone w karty radiowe umożliwiające współpracę z sieciami trzeciej generacji (3G) - EV-DO lub UMTS/HSDPA, co pozwoli zwiększyć wydajność połączeń do 2 Mb/s

Na polski rynek w listopadzie br. wprowadzane zostaną trzy modele komputerów przenośnych Panasonic Tougbook:

CF-T5 - notebook z ekranem dotykowym, paskiem na rękę i baterią wytrzymującą do 10 godzin,

CF-W5 - ultralekki notebook z napędem optycznym combo, spełniającym jednocześnie funkcję napędu CD-ROM, nagrywarki CD-RW i napędu DVD-ROM,

CF-Y5 - notebook z większym 14,1-calowym wyświetlaczem LCD.

Nowe Toughbooki wyposażone zostały w odporną obudowę ze stopu magnezu, zapewniającą ochronę przed uszkodzeniami tak wrażliwych komponentów, jak twardy dysk czy ekran LCD. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi „pływająca�? konstrukcja płyty głównej, elastyczne mocowanie wyświetlacza, amortyzujące naciski, a także strefa buforowa zintegrowana z jego ramą. Gruby materiał wokół twardego dysku doskonale pochłania wstrząsy i drgania.

Miłośników gadżetów ucieszy unikalna funkcja przewijania stron zintegrowana w touchpadzie, który w Toughbookach semi-rugged jest okrągły. Gładząc krawędź dookoła touchpada możemy przewijać strony w Internecie lub w dokumentach bez konieczności używania myszki lub klawiszy kierunkowych.

Wnętrza notebooków chłodzone są poprzez magnezową obudowę, a nie, jak w tradycyjnych urządzeniach, poprzez otwory wentylacyjne. Dzięki temu, do wnętrza urządzenia nie przedostaje się kurz i pył. Nieprzepuszczalność obudowy dopełniają wykonane z gumy uszczelnienia, które pokrywają wszystkie ważne złącza kart rozszerzeń i gniazda połączeniowe. Klawiatura i Touchpad są wodoodporne.
Zastosowana w nowych notebookach Panasonic mobilna technologia Intel Centrino, obsługująca wszystkie oficjalne standardy sieci WLAN, umożliwiające przesyłanie danych z prędkością do 54 Mb/s.

Wzmocnione gniazda kart rozszerzeń oraz kart SD umożliwiają m.in. podłączenie zewnętrznych dysków twardych oraz ułatwiają odczyt zawartości kart pamięci SD, na których znajdować mogą się na przykład zdjęcia, wykonane wcześniej aparatem cyfrowym.

Tougbooki Panasonic dostępne będą na polskim rynku od listopada 2006 r. Cena jest jeszcze nieznana.

Thoughbook Panasonic CF-T5 CF-W5 CF-Y5