Windows 10 RTM i pierwsze problemy

| Technologia
Microsoft

Wczoraj Microsoft po raz pierwszy szeroko udostępnił system Windows 10 RTM, a dzisiaj pojawiły się pierwsze skargi i uwagi użytkowników oraz specjalistów. Jedno ze zgłaszanych zastrzeżeń dotyczy obsługi dużej liczby aplikacji przez system. Okazuje się, że gdy mamy na komputerze zainstalowanych ponad 512 aplikacji, w systemie pojawiają się błędy. Windows 10 nie zachowuje skrótów do aplikacji. Problem już był wcześniej zgłaszany Microsoftowi i developerzy zobowiązali się go rozwiązać w wersji RTM, jednak tego nie zrobili. Użytkownicy, którzy chcą się przekonać, czy w ich Windows 10 pojawią się błędy, powinni uruchomić Windows PowerShell i wpisać komendę "Get-StartApps | measure". Jeśli pojawi się liczba 512 oznacza to, że wystąpią problemy.

Część użytkowników informuje również, że możliwe jest zainstalowanie Windows 10 RTM na komputerach z pirackimi kopiami Windows 7 i Windows 8.1. Mogą to zrobić osoby, które wykorzystują takie programy jak np. AutoKMS. Informacja ta pochodzi z Piracy Reddit. Wielu użytkowników tego forum pochwaliło się zainstalowaniem Windows 10, na którym działa też Windows Update. Udało im się również uzyskać nowy klucz produktu. Piraci używają przy tym narzędzia "Get Windows 10", które jest rozpowszechniane wraz z poprawką KB3035583.

W przeszłości Terry Myerson z Microsoftu informował, że bezpłatną aktualizację do Windows 10 będą mogli zainstalować wszyscy użytkownicy Windows 7 i 8.1 bez względu na to, czy systemu używają legalnie. Później Microsoft oświadczył, że zainstalowanie na komputerze z pirackim systemem Windows 10 nie spowoduje, iż wersja ta stanie się legalna. Zostanie oznaczona jako piracka. Teraz wydaje się, że skutecznie złamane pirackie wersje Windows 7 i 8.1 pozwalają na uzyskanie legalnej kopii Windows 10.

Windows 10 błąd problem piracka kopia