Windows 10 Redstone 2 opóźniony?

| Technologia
Microsoft

Mary Jo Foley, znana dziennikarka specjalizująca się w kwestiach dotyczących Microsoftu, informuje, że koncern z Redmond opóźni premierę Windows 10 Redstone 2. Edycja ta miała ukazać się pod koniec bieżącego roku i przynieść wiele nowych zmian w systemie. Kierownictwo koncernu podjęło jednak decyzję o przeniesieniu premiery na początek roku 2017 tak, by system zadebiutował z nowymi urządzeniami.

Jak dowiedziała się dziennikarka, microsoftowe wydziały Windows oraz Devices współpracują bardzo blisko ze sobą. Nic dziwnego, gdyż oba są podporządkowane wiceprezesowi Terry'emu Myersonowi. Anonimowe źródło poinformowało Jo Foley, że Microsfot tworzy nowe funkcje i mechanizmy w Windows 10 pod kątem tego, czego życzy sobie wydział Devices, odpowiedzialny za rozwój urządzeń. Niewykluczone zatem, że Windows 10 Redstone 2 będzie obsługiwał piórko Surface, technologię uwierzytelniania Hello czy technologię Continuum pozwalającą na podłączenie do smartfona klawiatury, monitora i myszki.

Opóźnienie premiery kolejnej odsłony Windows 10 ma też o tyle sens, że prawdopodobnie w bieżącym roku Intel nie rozpocznie masowej produkcji swojego najnowszego procesora Kaby Lake. Urządzenia z tym CPU zaczną więc masowo trafiać na rynek w przyszłym roku. Microsoftowi może więc zależeć na zgraniu premier najnowszego sprzętu z najnowszym OS-em.

Windows 10 premiera opóźnienie Mary Jo Foley