Microsoft kończy sprzedaż Windows 7

| Technologia
Microsoft

Microsoft zakończył sprzedaż detaliczną systemu Windows 7. Następną istotną datą dla Windows 7 będzie 30 października 2014, kiedy to zakończona zostanie sprzedaż komputerów z preinstalowanym systemem operacyjnym.

Od 2010 roku Microsoft kończy sprzedaż systemu operacyjnego w rok po premierze jego następcy, a wersje OEM, preinstalowane na nowych komputerach, są sprzedawane tylko przez dwa lata po premierze kolejnego OS-u.

Oficjalne zakończenie sprzedaży to data w dużej mierze symboliczna. Co prawda Microsoft wycofał kopie Windows 7 ze swojego online'owego sklepu, jednak bez problemów można je kupić z innych źródeł. Często poszczególne kopie systemów operacyjnych z Redmond są dostępne w sklepach całe lata po tym, jak Microsoft zakończy ich sprzedaż. Klienci ciągle mogą kupić Windows Vistę, a nawet Windows XP.

Znacznie bardziej restrykcyjne są zasady sprzedaży kopii OEM. W tym wypadku Microsoft przestaje udzielać takich licencji i wielcy producenci komputerów, jak Dell, HP czy Lenowo, rzeczywiście wycofują z oferty komputery z danym systemem. Microsoft pozwala jednak mniejszym sprzedawcom na dalsze rozprowadzanie tych kopii OEM, które nabyli przed wycofaniem ich z oficjalnej sprzedaży.

Windows 7 Microsoft sprzedaż