Windows 8.1 RTM już w sieci

| Technologia
Microsoft

Do sieci wyciekł Windows 8.1 RTM. Przed kilkoma dniami Microsoft informował o zakończeniu prac nad tą wersję systemu. Źródłem wycieku są prawdopodobnie Chiny, gdyż najpierw pojawiła się chińska wersja językowa. Szybko jednak do internetu trafiła też wersja anglojęzyczna.

Microsoft próbował w przeszłości zapobiegać tego typu wyciekom. Firma jednak dawno się poddała i obecnie ogranicza się do ostrzeżeń, iż takie wersje mogły zostać zmodyfikowane przez cyberprzestęców. Ci mogli dołączyć do nich własny szkodliwy kod. Ponadto zwykle pojawiają się też podróbki, które krążą w sieci długo po oficjalnej premierze oprogramowania.

Windows 8.1 RTM trafił do internetu prawdopodobnie za sprawą partnerów Microsoftu, którym koncern wysyła tę wersję do testów.
Premiera Windows 8.1 będzie miała miejsce 17 października. Użytkownicy Windows 8 będą mogli pobrać ją bezpłatnie z Windows Store. Wersje pudełkowe - przeznaczone dla obecnych użytkowników Windows XP, Visty i 7 - pojawią się w amerykańskich sklepach 18 października. Ich cena nie jest znana.

Wraz z Windows 8.1 Microsoft zmienił swoją politykę współpracy z developerami subskrybującymi MSDN oraz przedsiębiorstwami IT korzystającymi z TechNetu. Dotychczas obie te grupy otrzymywały wersje RTM dwa tygodnie po wysłaniu ich do partnerów i na wiele tygodni przed oficjalną premierą. Teraz subskrybenci MSDN i TechNetu będą musieli poczekać na oficjalną premierę systemu. Microsoft tłumaczy zmianę polityki faktem, że RTM nie będą już gotowymi wersjami. Do czasu premiery będą wprowadzane doń poprawki.

Windows 8.1 RTM internet