Zakazali używania Windows 8

| Technologia
Microsoft

Chińskie Rządowe Centrum Zaopatrzenia wydało zakaz używania systemu Windows 8 na rządowych komputerach. To poważny cios w koncern z Redmond.

Zakaz obwieszczono w informacji dotyczącej używania energooszczędnych produktów, a agencja Xinhua stwierdziła, że zakaz został spowodowany troską o bezpieczeństwo, po tym, jak Microsoft zakończył wsparcie dla systemu Windows XP. Ani urzędnicy rządowi, ani dziennikarze rządowej agencji nie wyjaśnili, w jaki sposób zakaz wpłynie na zmniejszenie zużycia energii czy zwiększenie bezpieczeństwa.

Microsoft od wielu lat ma problemy na chińskim rynku. Podobno w 2011 roku Steve Ballmer powiedział na spotkaniu z pracownikami, że z powodu rozpowszechnionego w Chinach piractwa przychody Microsoftu są w Państwie Środka mniejsze niż w Holandii.

Chiny pozostają jednak niezwykle ważnym rynkiem, gdyż tamtejsze społeczeństwo szybko się bogaci i jest bardzo liczne. Firma analityczna Canalys zauważa, że decyzja władz w Pekinie może spowodować, że Windows 8 nie zdobędzie w Chinach takiej popularności jak Windows XP. Ten ostatni jest wciąż używany na około 50% chińskich komputerów stacjonarnych.

Windows 8 Microsoft zakaz Chiny