Manipulacja rejestrem rozszerza możliwości Windows Defendera

| Bezpieczenstwo IT
rpongsaj, CC

Niedawno Microsoft poinformował, że najnowsza biznesowa wersja oprogramowania Windows Defender została wyposażona w mechanizm blokujący adware. Niemiecki serwis Heise odkrył, że mechanizm ten można również uruchomić w wersji konsumenckiej. Po jego aktywowaniu Windows Defender może blokować adware, niechciane paski rozszerzeń i inne niechciane programy, które są często instalowane wraz z oprogramowaniem, które pobieramy z internetu.

Windows Defender jest bezpłatnym dodatkiem, z którego mogą korzystać m.in. użytkownicy systemów Windows XP, Vista, 7, 8 czy 10. Trzeba jednak pamiętać, że po zainstalowaniu bezpłatnego Windows Security Essentials Windows Defender zostaje wyłączony.

Osoby, które korzystają z Windows Defendera i chciałyby zwiększyć jego możliwości powinny odnaleźć w rejestrze wpis HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsDefenderMpEngine i wpisać tam nowy klucz o nazwie MpEnablePlus oraz nadać mu wartość DWORD 00000001. Należy przy tym pamiętać, że manipulowanie rejestrem może skończyć się uszkodzeniem systemu operacyjnego.

Windows Defender rejestr