Będzie Windows as a Service?

| Technologia

Chiński bloger Faikee ujawnił zrzuty ekranowy, który przynajmniej częściowo potwierdza rewelacje dotyczące planów Microsoftu, a opublikowane wcześniej przez rosyjską grupę WZOR. Wspomniany zrzut ekranowy to tekst, w którym jest mowa m.in. o Office 2013 czy Windows 8.1. Jednak wspomniano tam również o Windows 8.1 Update 2, Windows 9 czy, co szczególnie interesujące, o Windows 365.

Ten ostatni produkt znajduje się podobno w fazie alfa i bazuje na „Windows Core”. To może potwierdzać doniesienia WZOR, zgodnie z którymi koncern z Redmond może przygotowywać system Windows w modelu subskrybowania usługi. OS działałby wówczas jak MS Office 365, a użytkownik wnosiłby miesięczną bądź roczną opłatę za korzystanie z niego. Niewykluczone, że w ten sposób miałby zawsze dostęp do najnowszych wersji systemu i mógłby go wykorzystywać na wielu urządzeniach.

Zaprezentowany przez Faikee zrzut ekranowy potwierdza też, że trwają prace na Windows 9 oraz Windows Phone 9, a Microsoft dąży do jak najściślejszej integracji swojego systemu i usług na różnych urządzeniach.

Windows Microsoft wyciek usługa subskrypcja