Vista świetnie przyjęta

| Technologia
Microsoft

Bill Gates stwierdził, że Windows Vista został wyjątkowo dobrze przyjęty przez rynek. Ludzie, którzy sprzedają komputery osobiste byli świadkami wzrostu sprzedaży maszyn. Klienci przychodzili i chcieli kupić je z Vistą – powiedział Gates na konferencji w Ottawie.

Słowa Gatesa to odpowiedź na pytanie dziennikarza, który prosił, by ustosunkował się on do opinii prezesa Microsoftu Steve’a Ballmera twierdzącego, że przewidywania dotyczące wpływów ze sprzedaży Visty są "znacznie przesadzone”. To świetne opinie analityków rynkowych spowodowały, że po premierze Visty akcje Microsoftu znacznie zyskały na wartości.

Tymczasem Ballmer, podczas konferencji dla analityków, powiedział, że niektóre przewidywania dotyczące wpływów ze sprzedaży Visty w roku podatkowym 2008 są grubo przesadzone. Zauważył, że większość kupujących stanowić będą klienci indywidualni, którzy kupią tańsze wersje Vista Home i Vista Home Premium. Z kolei sprzedaż dla klientów biznesowych odbywa się najczęściej na podstawie wcześniejszych umów, więc wpływy z nich zostaną zaksięgowane na rok 2007. Dla Microsoftu rok podatkowy 2008 rozpoczyna się 1 lipca 2007.

Windows Vista Bill Gates Steve Ballmer Microsoft