Xeon dla notebooków

| Technologia
cell105

Intel zapowiada architekturę Xeon dla notebooków. Maszyny takie mają trafić do rąk profesjonalistów, którzy potrzebują przenośnej stacji roboczej. Xeon to serwerowe procesory Intela. Koncern ma zamiar rozpocząć sprzedaż rodziny E3-1500M v5 korzystających z architektury Skylake.

Coraz więcej profesjonalistów potrzebuje bardzo wydajnych przenośnych komputerów. "Mobilne stacje robocze z procesorami Xeon będą korzystały z kluczowych technologii, takich jak mechanizm automatycznej korekcji błędów, który będzie w czasie rzeczywistym wykrywał i naprawiał błędy prowadzące do uszkodzenia danych czy awarii systemu" - oświadczył Intel. Komputery takie będą też wyposażone w sprzętowe systemy bezpieczeństwa czy technologię Intel vPro oraz Thunderbolt 3 USB Type-C.
Intel zaznacza jednocześnie, że w tej chwili nie jest jeszcze gotowy, by ujawnić wszystkie szczegóły na temat nowych procesorów, zapewnił jednak, że inżynierowie, projektanci i wszyscy, którzy potrzebują wydajnego przenośnego sprzętu będą z pewnością zadowoleni.

Oczywiście trudno sobie wyobrazić, by do notebooków trafiły 6- czy 8-rdzeniowe Xeony. Układy takie mają bowiem duże zapotrzebowanie na energię i trudno jest je schłodzić, więc w chwili obecnej umieszczanie ich w przenośnych komputerach może okazać się niemożliwe.

Xeon notebook Intel