Czajnik i ładowarka w jednym

| Ciekawostki
BioLite

Amerykańska firma BioLite stworzyła czajnik, który jest zarazem ładowarką do urządzeń wyposażonych we wtyk USB. Za pomocą KettleCharge można uzyskać moc rzędu 10 W, co pozwala na załadowanie np. tableta w takim samym czasie, jak po podpięciu do kontaktu.

BioLite BioLite

Jak tłumaczy producent, w odróżnieniu od rozwiązań solarnych, czajnik będzie działać całą dobę. Trzeba jedynie dysponować jakimś źródłem ciepła, np. kuchenką lub płytą.

Wbudowany w podstawę KettleCharge'a generator termoelektryczny bazuje na różnicy temperatur między chłodną (naczyniem wypełnionym wodą) i gorącą stroną (płomieniem dotykającym dna). Nie należy się martwić ewentualnymi oparzeniami, bo czajnik, za który trzeba zapłacić ok. 150 dol., wyposażono także w przedłużacz USB.

Przy podniesionym module czajnik ma 18,6 cm wysokości. W wersji złożonej mierzy tylko 7,4 cm. Pojemnik o średnicy 19 cm można napełnić maksymalnie 750 ml wody. Dbając o bezpieczeństwo użytkownika zastosowano akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy, stal nierdzewną i tworzywo sztuczne odporne na temperatury.

czajnik ładowarka KettleCharge USB BioLite