iPod z wyświetlaczem zbliżeniowym?

| Technologia

Apple złożył wniosek patentowy na własną technologię podobną do wyświetlacza dotykowego. Wniosek zatytułowany jest "Wykrywacz zbliżenia w urządzeniu przenośnym".

Może to oznaczać, że koncern Jobsa przygotowuje się do zaprezentowania iPoda lub innego przenośnego urządzenia, sterowanego za pomocą takiego wyświetlacza. We wniosku można przeczytać, że technologia zostanie wykorzystana w przenośnych urządzeniach komputerowych, jak na przykład, w przenośnych komputerach, tabletach, palmtopach, odtwarzaczach multimedialnych (np. odtwarzaczach muzyki, wideo czy konsolach), aparatach cyfrowych, urządzeniach GPS i podobnych.

Dokument zawiera także rysunki prezentujące sposób działania patentowanej technologii i wymienia graficzny interfejs użytkownika wyświetlany na odtwarzaczu iPod produkcji Apple\'a oraz graficzny interfejs użytkownika zastosowany w programie do zarządzania plikami muzycznymi, takim jak iTunes.

Co ciekawe, technologia Apple\'a ma działać na zasadzie przybliżenia. Wniosek patentowy przewiduje bowiem, że sterowanie będzie odbywało się za pomocą zbliżenia przedmiotu czy dłoni do powierzchni wyświetlacza, a nie przez jego dotknięcie.

iPod iTunes Apple. wyświetlacz dotykowy wyświetlacz zbliżeniowy patent