Jednorazowy plaster wykrywa bezdech senny równie skutecznie, co badania laboratoryjne

| Zdrowie/uroda
Somnarus, Inc.

Testy kliniczne wykazały, że jednorazowy plaster diagnostyczny SomnaPatch skutecznie wykrywa obturacyjny bezdech senny o różnych natężeniach.

Współczynnik zgodności klinicznej wskazań plastra i klasycznej polisomnografii wynosił aż 87,4% (z 95-proc. przedziałem ufności równym 81,4-91,9%). Dane te mają zostać wykorzystane do uzyskania pozwolenia od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).
SomnaPatch waży mniej niż uncję (28,3 g) i wykrywa ciśnienie w jamie nosowej, saturację krwi tlenem, tętno, wysiłek oddechowy, czas snu i ułożenie ciała.

Najbardziej zaskakujący był dla nas fakt, jak dobrze to miniaturowe urządzenie wypada w porównaniu do laboratoryjnych badań snu - podkreśla dr Maria Merchant, dyrektor wykonawcza firmy Somnarus.

W analizie uwzględniono symultaniczne zapisy polisomnografów i plastrów u 174 osób. Dodatkowe testy przeprowadzone w warunkach domowych wykazały, że w oparciu wyłącznie o instrukcje aż 38 z 39 uczestników udało się aktywować plastry i utrwalić dane z co najmniej 4 godzin snu.

Większość urządzeń do diagnostyki snu sprawia pacjentom kłopot i zaburza ich sen. Nasze studium wykazało, że ubieralny domowy monitor snu jest bardzo wygodny, łatwy w użyciu i nie zaburza snu.

monitor snu obturacyjny bezdech senny jednorazowy plaster SomnaPatch Maria Merchant