Poszukiwani ninja

| Ciekawostki
Fiona Moore, CC

Władze prefektury Aichi chcą zatrudnić 6 ninja. Za pracę w pełnym wymiarze oferują 180 tys. jenów (1600 dol.) miesięcznie. Chcą w ten sposób wspomóc turystykę militarną.

W ogłoszeniu podano, że kandydaci muszą być sprawni fizycznie i mieć umiejętności akrobatyczne. Oprócz występów scenicznych, do ich obowiązków będą należeć działania PR-owe w radiu i telewizji. Zgłosić się może każdy w wieku powyżej 18 lat. Ze złożeniem aplikacji trzeba się jednak uporać przed 22 marca.

Idealny kandydat to taki, który mimo bycia ninja lubi znajdować się w świetle reflektorów. Ponieważ zespół będzie czasem dawać występy, posługując się angielskim, umiejętność mówienia po japońsku jest raczej preferowana niż zasadnicza - podkreśla Satoshi Adachi z wydziału promocji prefektury. Do wymogów należy zainteresowanie historią i turystyką.

Występy po przyspieszonym kursie zaczną się jeszcze przed końcem kwietnia. Zwycięskich aplikantów będzie można oglądać m.in. w zamku Nagoya.

Rządzącym prefekturą Aichi zależy prawdopodobnie na powtórzeniu sukcesu Iga-ryū Ninja Hakubutsukan (Muzeum Ninja) w mieście Iga w sąsiedniej prefekturze Mie.

ninja prefektura Aichi promocja aplikacje ogłoszenie