Office dla Androida

| Technologia
Google

Microsoft udostępnił pakiet Office dla smartfonów na Androidzie. To kolejny krok w realizacji strategii "wypożyczaj, nie kupuj", w ramach której gigant zachęca użytkowników do korzystania z subskrypcji Office'a 365.

Aplikacja Office Mobile, którą można bezpłatnie pobrac z Google Play Store, pozwala na skorzystanie z Worda, Excela i PowerPointa. Do jej zainstalowania konieczne jest posiadanie smartfonu z systemem Android 4.0 lub nowszym. Jednak do uruchomienia pakietu MS Office konieczne jest posiadanie konta Office 365, za którą trzeba zapłacić. Cena rocznego abonamentu waha się od 100 dolarów dla Office 365 Home Premium aż po 264 USD rocznie dla użytkownika za dostęp do najbardziej zaawansowanych biznesowych funkcji.

Konto w Office 365 pozwala na zainstalowanie Office Mobile na pięciu urządzeniach przenośnych.

Aplikacja dla Androida daje dostęp do praktycznie takich samych funkcji pakietu Office co wcześniej udostępniona aplikacja dla iOS-a. Zasadniczą różnicą jest jednak fakt, że Microsoft zablokował możliwość zainstalowania Office Mobile na tabletach z Androidem. Jeśli masz tablet z Androidem, zalecam użycie Office Web Apps - mówi Guy Gilbert, menedżer w zespole Office Mobile.

Zdaniem Franka Gilletta z Forrester Research, takie postępowanie Microsoftu podyktowane jest tylko i wyłącznie polityką, a nie kwestiami technicznymi. Jego zdaniem koncern z Redmond postępuje niewłaściwie. Ze strategicznego punktu widzenia sądzę, że powinni udostępniać Office najszerzej jak to możliwe, by zachować i poszerzyć zasięg swojego produktu. Najwyraźniej oni nie postrzegają tego w ten sam sposób - mówi Gillett.

pakiet biurowy Office 365 Microsoft Android smartfon