Piwo dla ratowania Wielkiej Rafy Koralowej

| Ciekawostki
adactio, CC

Jak ocalić Wielką Rafę Koralową? Wg Jamesa Gruegona, sprzedając i pijąc piwo o mówiącej za siebie nazwie Great Barrier Beer.

Gruegon założył Kompanię Dobrego Piwa (The Good Beer Company) i rozpoczął współpracę z Bargara Brewing Company. Great Barrier Beer będzie warzone w Bundaberg, oczywiście z lokalnych składników i za pomocą przyjaznych środowisku metod.
Obecnie Australijczyk zbiera fundusze na witrynie Indiegogo. Z założonych 100 tys. dol. australijskich na razie zgromadzono 11% (do końca akcji pozostało 20 dni). Potencjalnych inwestorów zachęcano na różne sposoby, np. obiecując dokonującym zobowiązania przed 7 grudnia dostawę piwa już w połowie lutego (pozostali poczekają do marca). Gruegon i inni podkreślają też, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, Great Barrier Beer będzie pierwszym piwem na antypodach, jakie będziemy zawdzięczać przedsiębiorczości społecznej.

Gdy wspierającym pozwolono wybrać między dwiema recepturami, postawili na białe piwo w stylu IPA (Indian pale ale).

Połowa przychodu ze sprzedaży Great Barrier Beer ma trafiać na konto Australijskiego Towarzystwa Ochrony Środowiska Morskiego (Australian Marine Conservation Society).

piwo Wielka Rafa Koralowa Great Barrier Beer Bundaberg James Gruegona