Poprawka ułatwi pobranie Windows 10

| Technologia
Microsoft

Microsoft udostępnił opcjonalną aktualizację, którą opisał jako dającą Windows Update dodatkowe możliwości powiadamiania użytkownika o pojawieniu się nowych aktualizacji. Redaktorzy serwisu myce.com przyjrzeli się nowej aktualizacji i odkryli, że w rzeczywistości jest to program do pobierania systemu Windows 10. Poinformuje on użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 o pojawieniu się najnowszej wersji OS-u i możliwości jego bezpłatnej instalacji.

Aktualizacja KB3035583, bo o niej mowa, jest opcjonalna, zatem użytkownik musi ręcznie zaznaczyć, że chce ją zainstalować. W wyniku instalacji w folderze System32 pojawia się folder GWX zawierający 9 plików oraz folder Download. Z pliku GWXUXWorker.EXE możemy się dowiedzieć, że całość służy pobraniu Windows 10. W katalogu znajdziemy też plik config.xml. Zawiera on kilka adresów internetowych, które na razie nie działają. W pliku tym opisane jest również zachowanie się obecnego systemu operacyjnego. W fazie nazwanej „AnticipationUX” użytkownikom prawdopodobnie podczas startu komputera będzie wyświetlała się reklama Windows 10, a na pasku zadań może pojawić się ikonka. Użytkownik będzie informowany o kolejnych stadiach dostępności nowego systemu, od edycji RTM (Release To Manufacturing) do GA (General Availability).

Warto przypomnieć, że użytkownicy Windows 7 oraz Windows 8.1 będą mieli rok na pobranie bezpłatnego Windows 10. Microsoft najwyraźniej chce przekonać do takiego ruchu jak największą liczbę osób.

poprawka Windows 10