Doładuj na mieście

| Technologia
Coulomb Technologies

Amerykańska firma Coulomb Technologies ma zamiar instalować w miejscach publicznych punkty ładowania samochodów elektrycznych. Przedsiębiorstwo zauważyło bowiem, że w przyszłości właściciele samochodów elektrycznych powinni mieć możliwość ładowania ich nie tylko we własnym garażu.

Niewielki skrzynki zostaną zainstalowane m.in. na licznych parkingach. Będą one wykorzystywały standardowe wtyki zaakceptowane przez przemysł motoryzacyjny i mają nadawać się do ładowania zarówno pojazdów elektrycznych, jak i hybryd.

Samochody elektryczne nie zdobywają zbytniej popularności, między innymi z powodu braku publicznie dostępnych punktów ich ładowania. To typowy przykład jajka i kury: dopóki po ulicach nie będzie jeździła wystarczająca liczba pojazdów elektrycznych, nie będzie opłacało się instalować punktów ładowania. Z kolei samochody nie pojawią się, jeśli takich punktów nie będzie.

Przedstawiciele Coulomb Technologies uważają, że nadszedł właściwy moment. Zauważają przy tym, że kosztami można podzielić się np. z właścicielami centrów handlowych. "Jeśli przy centrum będzie można ładować samochód, to właściciele elektrycznych pojazdów przyjadą tam na zakupy" - mówią.

Opłata za pobraną energię będzie wnoszona w systemie pre-paid. Nie będzie można wykorzystywać zwykłych kart płatniczych gdyż, jak wyjaśnia Coulomb Technologies, opłaty pobierane przez wydawców kart są wyższe, niż wartość kupowanej energii.

 

samochód elektryczny punkt ładowania Coulomb Technologies