Microsoft patentuje modularny smartfon

| Technologia
Microsoft

Microsoft opatentował smartfona z wymiennymi częściami. Urządzenie przypomina standardowy smartfon z wysuwaną klawiaturą, jednak tym różni się od innych tego typu gadżetów, że klawiaturę można wymienić na inny moduł. może to być np. dodatkowy wyświetlacz, kontroler gier, bateria itp. Co więcej, niektóre moduły działają w trybie bezprzewodowym i nie muszą być umieszczane w stacji dokującej. Możemy zatem np. wykorzystać trzymaną osobno w ręku klawiaturę w roli pilota, który przekazuje polecenia do smartfona działającego jako centrum sterowania multimediami.

Klawiatura QWERTY będzie przydatnym dodatkiem do smartfona podczas pisania e-maila, jednak gdy będziemy chcieli np. skorzystać z serwisów społecznościowych czy map znacznie lepiej będzie zastąpić ją drugim wyświetlaczem. Jeśli zaś będziemy chcieli wykorzystać urządzenie do grania, przyda nam się dodatkowa bateria włożona w smartfona oraz bezprzewodowy kontroler.

Przed dwoma laty na podobny pomysł wpadł japoński producent NTT DoCoMo, który pokazał prototyp modularnego telefonu komórkowego.

smartfon wymienne części Microsoft