Skrzydlaty pasażer na gapę z drzewka bożonarodzeniowego Rockefeller Center

| Nauki przyrodnicze
Ravensbear Wildlife Center

Jeden z pracowników zajmujących się transportem i zabezpieczeniem drzewka bożonarodzeniowego dla Rockefeller Center odkrył skrzydlatego pasażera na gapę - włochatkę małą (Aegolius acadicus). Ukryta w świerku sóweczka pokonała drogę z Oneonty na północy stanu do Nowego Jorku.

Ravensbear Wildlife Center

Parę dni temu do Ellen Kalish, dyrektorki i założycielki Ravensbeard Wildlife Center, zadzwoniła kobieta, która pytała, czy organizacja zajmuje się rehabilitacją sów. Gdy okazało się, że tak, rozmówczyni zapowiedziała, że zadzwoni jeszcze raz po powrocie męża do domu. Dodała, że mąż ma w kartonowym pudle sowę, którą przygotował do długiej podróży.

Zapytałam, gdzie sowa została znaleziona. Kobieta wyjaśniła, że mąż pracuje w firmie transportującej i zabezpieczającej drzewko bożonarodzeniowe dla Rockefeller Center.

Ostatecznie panie umówiły się w połowie drogi. W Ravensbeard Wildlife Center ptakowi podano płyny i nakarmiono myszami. Minęły trzy dni, odkąd cokolwiek pił i jadł. Prześwietlenie nie wykazało żadnych złamań. Stan jego mięśni także wydawał się zadowalający.

Samczyk, któremu nadano imię Rockefeller, ma zostać wypuszczony w weekend w lasach wokół Saugerties. Na razie stan jego zdrowia jest monitorowany, a opiekunowie skupiają się, by odpowiednio przybrał na wadze.

Wyjaśniając, jak Rockefeller stał się pasażerem na gapę, Kalish stwierdziła, że był uwięziony lub zaskoczony. Mógł [...] siedzieć w dziupli i nikt go nie zauważył, bo włochatki małe są świetnie zakamuflowane.

EDIT: (25.11) Okazało się, że rzekomy samczyk to samiczka. Rocky :)

sóweczka mała pasażer na gapę drzewko bożonarodzeniowe Rockefeller Center Ravensbeard Wildlife Center Ellen Kalish