Probiotyki mogą wywołać bakteremie u pacjentów na oddziale intensywnej opieki medycznej

13 listopada 2019, 12:39

Wielu osobom przebywającym na oddziałach intensywnej opieki medycznej podaje się probiotyki. Okazuje się jednak, że u niewielkiego odsetka pacjentów mogą one powodować bakteremię. Obecne w probiotykach bakterie mogą bowiem dostawać się do krwi pacjentów.



Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk