Wysokostrzelny toster

| Ciekawostki
Freddie Yauner, http://www.freddieyauner.co.uk/

Freddie Yauner ukończy w tym roku Royal College of Art w Londynie. Przez trzy miesiące pracował nad najwyżej strzelającym tosterem świata. Trzynastego czerwca udało mu się ustanowić rekord, który zostanie wpisany do Księgi Guinnessa.

W Moaster wbudowano instalację na sprężony dwutlenek węgla oraz mechaniczną wyrzutnię. Toster stanowi uwieńczenie całej kolekcji ulepszonych przedmiotów codziennego użytku, m.in. najdłuższej szminki świata (wystarczy na kilka lat) czy najszybszego zegara świata, który de facto nie jest najszybszy, ale najdokładniejszy, bo pokazuje nawet milionowe części sekundy.

Supertoster jest opatrzony autorskim komentarzem: Każdy lubi, gdy toster porządnie wyrzuca grzanki, dlatego postanowiłem pójść o krok dalej i stworzyć nową niszę w rynku. Działanie urządzenia zademonstrowano na happeningu zorganizowanym na Trafalgar Square. Wysokość, na jaką tosty wylatują w górę, łatwiej było ocenić, przyglądając się pokazowi na tle Kolumny Nelsona.

Wkrótce na witrynie internetowej Yaunera powinien się pojawić nowy dział ze wskazówkami, jak samodzielnie wykonać podobny toster.

toster grzanki strzelać Kolimna Nelsona Trafalgar Square Freddie Yauner