Koniec wsparcia dla Windows 7 RTM

| Technologia
Microsoft

Microsoft przypomina, że w kwietniu bieżącego roku zakończy się wsparcie dla pierwszej publicznie dostępnej wersji Windows 7 - RTM. Zgodnie w firmową polityką, wsparcie dla pierwszej wersji zostaje zakończone dwa lata po publikacji pierwszego Service Packa. Tymczasem SP1 dla Windows 7 ukazał się pod koniec lutego 2011 roku.

Koniec wsparcia dotyczy tylko i wyłącznie Windows 7 RTM. Pozostałe wersje systemu będą wspierane nadal. Do 13 stycznia 2015 roku wszyscy użytkownicy tego OS-u będą mogli liczyć na bezpłatne poprawki bezpieczeństwa oraz łaty nie związane z bezpieczeństwem. Po tej dacie przez pięć kolejnych lat, do 14 stycznia 2020 roku, bezpłatnie będą udostępniane tylko poprawki związane z bezpieczeństwem.

Nie wiadomo, czy użytkownicy Windows 7 kiedykolwiek otrzymają Service Packa 2. Pojawiły się doniesienia, że może on nigdy nie powstać. Warto zwrócić uwagę, że do Windows XP przygotowano 3 Service Packi, a do Visty już tylko 2.

Microsoft prawdopodobnie zmienia sposób wydawania swojego systemu operacyjnego i zrezygnuje z Service Packów. Zamiast tego co roku firma będzie wydawała wersje przejściowe OS-u.

wsparcie Windows 7 Microsoft poprawki