Wytrwały adorator

| Nauki przyrodnicze
dynamosquito, CC

Po 15 latach odrzucania zalotów Billy'emu, 110-letniemu żółwiowi śródziemnomorskiemu, udało się nakłonić 47-letnią Tammy do zmiany zdania. Gdy upojna randka dobiegła końca, samica złożyła 7 jaj, z których po 8-12 tygodniach wyklują się młode. Pozostaje pogratulować wytrwałości!

Właściciel pary gadów Peter Crane znalazł jaja zakopane w ziemi. Nieco wcześniej ujrzał żółwicę pełzającą w rabacie z kwiatami. Hodowca wspomina, że Tammy od dawna odrzucała awanse Billy'ego, który niestrudzenie ganiał ją po ogrodzie.

Crane dostał Billy'ego od 80-letniego krewnego 15 lat temu, zwierzę było jednak związane z jego rodziną już od bardzo dawna, bo od momentu narodzin w 1899 r. Jak widać, żółw jest pełen życia, a z wiekiem jeszcze nabiera wigoru. Mimo że Tammy jest prawie 2-krotnie większa od swojego adoratora, podczas spółkowania naznaczył jej karapaks wgnieceniem.

Rodzice podarowali Peterowi Tammy, gdy miał 3 lata. Jakiś czas temu wybudował swoim podopiecznym dwa boksy, ale potem odkrył, że ku zdziwieniu wszystkich para zamieszkała w jednym lokum.

żółw śródziemnomorski jaja Billy Tammy Peter Crane złożyć