W tym biurze każdy dzień jest dniem ze zwierzęciem

| Ciekawostki
KopalniaWiedzy.pl

W ramach projektu relaksowania zespołu szanghajska firma zajmująca się marketingiem internetowym pozwala pracownikom zabierać ze sobą do biura zwierzęta.

Szef firmy Zhao Congchong szukał sposobów na odstresowanie pracowników. Po przestudiowaniu ich profili stwierdził, że prawie wszyscy mają zwierzęta, zaproponował więc, by w wybranym przez siebie dniu zabierali je ze sobą do biura.

Bardzo szybko okazało się, że inicjatywa daje świetne rezultaty. Ludzie nie tylko wydawali się bardziej zrelaksowani, ale i nawiązywali silniejsze więzi z kolegami i koleżankami z pracy. Doceniając potencjał akcji Bring Your Pet to Work Day, Congchong zaczął się zastanawiać, czy dnia zwierzęcia nie przekształcić w cały tydzień. Sam kocham zwierzęta i wiem, jak dużo daje przebywanie w ich towarzystwie. Wiem także jednak, że może to negatywnie wpływać na produktywność, dlatego podjęcie decyzji nie było dla mnie [wcale] łatwe.

Ostatecznie Congchong postanowił zasięgnąć opinii współpracowników, zorganizował więc firmowe spotkanie. Ludzie opowiedzieli się za takim rozwiązaniem i teraz zwierzęta mogą swobodnie chodzić po biurze. Szef planuje, by w przyszłości powstały w nim specjalne obszary dla czworonogów. Tam miałyby się bawić i odpoczywać. Podobno po sukcesie programu różne start-upy w Chinach także rozważają przyjęcie podobnych zasad.

 

zwierzęta biuro praca Zhao Congchong Szanghaj