Sześć ostrzeżeń w USA

| Technologia
Will Pate

Z ujawnionych przez serwis TorrentFreak dokumentów wynika, że jeden z największych amerykańskich dostawców internetu - AT&T - ma zamiar wprowadzić zasadę "sześciu ostrzeżeń". To sposób na walkę z internetowymm piractwem.

Dzierżawca łącza, które służy do nielegalnego pobierania treści chronionych prawem autorskim, otrzyma sześć ostrzeżeń od AT&T. Po piątym z nich dostęp do sieci zostanie zablokowany, a użytkownik będzie mógł go odzyskać po wypełnieniu edukacyjnego testu nt. praw autorskich. Jeśli test nie zostanie wypełniony, nie będzie można połączyć się z większością witryn. Dopiero po szóstym ostrzeżeniu, jeśli łącze nadal będzie wykorzystywane do łamania prawa, właściciel praw autorskich będzie mógł wystąpić do sądu.

Wynajmującemu łącze trudno będzie argumentować, że on nie ma nic wspólnego z naruszaniem prawa. W regulaminie AT&T wyraźnie jest napisane, że to dzierżawca odpowiada za łącze.

Nowe zasady zaczną obowiązywać 28 listopada. Prawdopodobnie zastosują je również Cablevision, Comcast, Time Warner i Verizon.

AT&T sześć ostrzeżeń piractwo blokada