Amazon i HTC pracują nad smartfonami?

| Technologia
Amazon

Dziennikarze Financial Times dowiedzieli się, że Amazon współpracuje z HTC nad linią smartfonów, które mają konkukrować z produktami Apple'a i Google'a. Jedno z trzech urządzeń znajduje się już na zaawansowanym etapie rozwoju. Jednak, jak twierdzi jedno ze źródeł FT, Amazon jeszcze nie zdecydował, czy będzie sprzedawał ten smartfon.

Plotki o smartfonie Amazona krążą od dwóch lat. Przedstawiciele firmy stwierdzili, że nie planuje ona sprzedaży telefonów w bieżącym roku. Co nie znaczy, że nie pojawią się w roku przyszłym.

Amazon, współpracując z HTC, postępuje podobnie jak Google, który rozwija swoje smartfony i tablety Nexus we współpracy z Asusem i LG. Własny smartfon z pewnością wzbogaciłby ofertę Amazona. Firma sprzedaje już czytniki książek elektronicznych i tablety. Z drugiej strony Google i Aple sprzedają w swoich sklepach muzykę i książki, stanowią więc konkurencję dla Amazona.

Dla HTC projektowanie smartfonu na zlecenie Amazona jest powrotem do przeszłości. Firma zaczynała jako prodcent na zlecenie, a w 2006 roku zdecydowała się na sprzedaż smartfonów pod własną marką. Był to strzał w dziesiątkę. HTC stało się pierwszym androidowym gigantem znanym z produkcji wysokiej jakości sprzętu. Pojawiła się jednak silna konkurencja i obecnie HTC przeżywa ciężkie chwile. Firma zanotowała właśnie pierwszą kwartalną stratę.

Siłą HTC wciąż pozostaje wysoka jakość projektu i wykonania. Firma nie potrafi jednak przekonać klientów do zakupu swoich urządzeń. Partnerstwo z Amazonem, który jak dotychczas potrafi przekonać klientów do zakupu swojego sprzętu, może być dobrym rozwiązaniem dla tajwańskiej firmy.

Amazon HTC smartfon