Następca Apple'a?

| Technologia
Amazon

Victor Basta, dyrektor ds. analiz firmy analitycznej Magister Advisors, uważa, że już wkrótce Apple'owi może wyrosnąć poważny przeciwnik. Ma być nim... Amazon, który, zdaniem analityka, przygotowuje się do przeprowadzenia ofensywy na rynku mobilnym.

Apple jest ograniczony całym swoim dziedzictwem związanym z produkcją sprzętu. Tymczasem Amazon to firma wywodząca się z handlu internetowego, która nie ma takich obciążeń. Są na dobrej drodze do stworzenia 'nowego Apple'a' - mówi Basta. Jego zdaniem Amazon, chcąc zwiększyć online'ową sprzedaż swoich produktów, w tym książek elektronicznych, ma zamiar zostać dużym producentem urządzeń mobilncyh,  dzięki czemu jego olbrzymia rzesza klientów zyska nowe sposoby na dokonywanie online'owych zakupów.

Basta przypomina, że w ostatnim czasie Amazon kupił wiele firm, z których każda dysponuje ważnym elementem pozwalającym, po złożeniu ich w całość, na mocny debiut na rynku mobilnego sprzętu. Wśród zakupionych przez Amazona firm można wymienić producenta syntezatora mowy IVONA, firmę SnapTell specjalizującą się w technologii porównywania obrazów, firmę Yap posiadającą technologię zamiany głosu w tekst czy Touchco specjalizującą się w technologiach dotykowych.

Apple Amazon rynek mobilny