Apple znowu wygrywa w sądzie

| Technologia
kromatic, CC

Apple odniosło kolejny sukces w sądowej walce z konkurencją. Tym razem sąd w Niemczech wydał wstępny zakaz sprzedaży tabletów i smartfonów Motoroli. Uznano bowiem, że naruszają one patent Apple’a dotyczący wyświetlaczy dotykowych. Patent opisuje mechanizm, dzięki któremu dokument lub zdjęcie przesunięte przez użytkownika poza krawędź ekranu, automatycznie „odbija się“ i powraca na ekran gdy użytkownik podniesie palec, jakby był przywiązany na gumce.

Sąd w Monachium orzekł, że patent został naruszony m.in. przez urządzenia Mileston XT720, DEFY, Atrix i XOOM.

Apple domagało się również, a sąd spełnił żądania firmy, by Motorola ujawniła dane na temat swojej sprzedaży w Niemczech. Ma to umożliwić firmie z Cupertino obliczenie wysokości odszkodowania, którego chce zażądać od Motoroli.

Co więcej, sąd zgodził się również na to, by niesprzedane urządzenia naruszające patent zostały wycofane ze sklepów i kanałów dystrybucyjnych oraz... zniszczone. Jak powiedziała rzecznik prasowa sądu, zniszczenie smartfonów i tabletów da pewność, że nie trafią one powtórnie do sprzedaży.

Orzeczenie sądu nie jest ostateczne. Wyrok może zostać wykonany pod warunkiem, że Apple wpłaci kaucję w wysokości 25 milionów euro, Motorola nie odwoła się do sądu wyższej instancji lub przegra apelację.

Apple Motorola patent smartfon tablet Niemcy