Kurczy się rynek tabletów

| Technologia
Apple

Opublikowane przez Apple'a najnowsze wyniki finansowe to kolejny dowód, że rynek tabletów się kurczy. Co prawda koncern poinformował o znacznym wzroście zarówno przychodów jak i dochodów, jednak po zamknięciu giełdy cena jego akcji spadła o 7%. To pokazuje, jak samo oczekiwanie na publikację wyników finansowych zawyża cenę akcji.

Z raportu Apple'a dowiadujemy się, że w trzecim kwartale roku podatkowego 2015, który dla Apple'a zakończył się wraz z czerwcem bieżącego roku, firma sprzedała 10,9 miliona iPadów. Rok wcześniej, w trzecim kwartale 2014 sprzedaż tych urządzeń wyniosła 13,3 miliona sztuk. To pokazuje, jak bardzo kurczy się rynek tabletów. Warto tutaj przypomnieć, że do Apple'a należy ponad 75% amerykańskiego rynku tabletów kosztujących powyżej 200 USD. Spadki, jakich doświadcza Apple są zgodne z tym, co widać na całym rynku. Firma IDC informowała, że w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedaż tabletów spadła o 6%. To drugi z kolei kwartał spadku sprzedaży.

Apple ma nadzieję, że wraz z premierą systemu iOS9 uda się jej zainteresować tabletami rynek przedsiębiorstw i liczy na wzrosty sprzedaży.

Apple iPad tablet