Spadek zysków Apple'a

| Technologia
Apple

Po raz pierwszy od 10 lat Apple zanotował spadek zysków. W ubiegłym kwartale koncern z Cupertino zanotował dochód w wysokości 9,5 miliarda dolarów. To o 2 miliardy dolarów mniej niż w pierwszym kwartale 2012 roku. Przychód Apple'a za I kwartał 2013 wyniósł 43,6 miliarda USD.

Prezes Tim Cook postanowił uspokoić inwestorów i zapewnił, że firma pracuje nad nowymi interesującymi projektami. Przyznał jednocześnie, że tempo wzrostu firmy osłabło i zmniejszył się jej margines zysku.

Akcje Apple, które niedawno po raz pierwszy od grudnia 2011 roku spadły poniżej 400 USD za sztukę, na krótko wzrosły. Jednak szybko doszło do kolejnego spadku, gdy Cook zapowiedział, że kolejne wspaniałe produkty firmy pojawią się jesienią 2014 roku. Inwestorzy uznali, że przez najbliższych kilkanaście miesięcy koncern nie zaprezentuje niczego nowego. Obecnie, przed otwarciem giełdy, akcje koncernu są wyceniane na niemal 408 dolarów.

Analitycy uważają, że wobec braku nowy produktów, część klientów Apple'a może odejść do konkurencji, która przecież nie zasypia gruszek w popiele.

Apple zysk spadek