Armada 628 - trójdzeniowiec dla smartfonów

| Technologia
Marvell
Dwurdzeniowe procesory dla smartfonów jeszcze nie zagościły w dostępnych na rynku urządzeniach, a Marvell już zaprezentował układ trzyrdzeniowy. Kość Armada 628 jest taktowany zegarem o częstotliwości 1,5 GHz i obsługuje grafikę 3D, dzięki możliwość wyświetlenia 200 milionów trójkątów na sekundę.

Armada została zbudowana z dwóch rdzeni symetrycznych oraz trzeciego, który dynamicznie przydziela zadania i zarządza poborem mocy. Jak zapewnia Marvell, procesor jest w stanie obsłużyć dwa wyświetlacze 1080p i pokazywać na nich obraz 3D bez zbytniego zużywania baterii. Ma o tym świadczyć fakt, że na pojedynczym ładowaniu baterii Armada 628 może przez 10 godzin wyświetlać obraz o rozdzielczości 1080p lub przez 140 godzin umożliwiać słuchanie muzyki.

Główne rdzenie procesora pracują z zegarem 1,5 GHz, a rdzeń zarządzający - 624 MHz. Układ wyposażono w 1 megabajt pamięci L2, możliwość obsługi dwóch wyświetlaczy, łącza HDMI, kontroler EPD, USB 3.0 oraz interfejsy MIPI CSI, MIPI SDI, HDMI ze zintegrowanym PHY, SPMI, UniPro i Slimbus.

Marvell jest gotowy do dostarczania próbek procesora swoim klientom. Nie wiadomo, kiedy na rynek mogą trafić pierwsze urządzenia z Armadą 628.

Armada 628 Marvell procesor smartfon