Bill Gates zostanie magistrem

| Technologia

Bill Gates zostanie najbogatszym magistrem świata. W 32 lata po porzuceniu studiów na Uniwersytecie Harvarda i poświęceniu się biznesowi Gates otrzyma honorowy tytuł naukowy.

Uroczystość odbędzie się w czerwcu podczas spotkania klasowego z okazji 30. rocznicy ukończenia studiów przez rocznik 1973. Gates właśnie w tym roku rozpoczął naukę na Harvardzie, a jego koledzy skończyli studia w roku 1977.

Na studiach przyszły prezes Microsoftu zainteresował się programowaniem tak bardzo, że porzucił naukę i wraz z przyjacielem z dzieciństwa, Paulem Allenem, poświęcił się tworzeniu języka Basic dla pierwszego mikrokomputera – MITS Altair. W 1975 roku Gates i Allen założyli Microsoft.

W lipcu bieżącego roku Bill Gates z codziennych obowiązków w Microsofcie, pozostanie jednak przewodniczącym Rady Nadzorczej firmy. Na stanowisku prezesa zastąpił go przed kilkoma miesiącami Steve Ballmer, kolega Gatesa ze studiów.

Rezygnacja Gatesa firmowych obowiązków spowodowana jest chęcią poświęcenia większej ilości czasu Fundacji Billa i Melindy Gatesów, która jest największą organizacją filantropijną na świecie. Każdego roku na cele społeczne przeznacza ona ponad 1,5 miliarda dolarów.

Bill Gates Uniwersytet Harvarda Fundacja Billa i Melindy Gatesów