Chrome i Safari wypadły najgorzej

| Technologia

Z badań firmy Chapin Information Services wynika, że przeglądarki Chrome i Safari fatalnie zarządzają przechowywanymi przez siebie hasłami.

Specjaliści wykonali 21 testów, których celem było sprawdzenie bezpieczeństwa haseł przechowywanych przez Internet Explorera 7, Operę 9.62, Safari 3.2, Chrome'a i Firefoksa 3.0.4. Testy pokazały, że każda przeglądarka boryka się z licznymi problemami, jednak z najgorszą sytuacją mamy do czynienia w przypadku Safari i Chrome'a.

Spośród 21 testów Firefox i Opera pomyślnie przeszły 7, Internet Explorer sprawdził się w 5 przypadkach, a Chrome i Safari tylko w 2.

Przedstawiciele Chapin Information Services mówią, że użytkownicy powinni w ogóle wyłączyć zarządzanie hasłami przez Chrome'a i Safari oraz muszą poważnie zastanowić się nad używaniem tego typu mechanizmów w Firefoksie i Operze. Co do IE sytuacja jest o tyle skomplikowana, że używa go olbrzymia rzesza osób i rezygnacja z zapamiętywania haseł może prowadzić do jeszcze bardziej niebezpiecznych zjawisk, jak np. zapisywanie ich na kartce i pozostawianie w widocznym miejscu.

Ze szczegółami testu można zapoznać się w Sieci

Chrome Safari zarządzanie hasłami