W cyrku urodziły się rzadkie białe lwiątka

| Ciekawostki
Circus Krone

W zeszłą środę (20 sierpnia) w Circus Krone urodziły się 4 rzadkie białe lwiątka: 3 samce i 1 samiczka. Młode nie są albinosami, odziedziczyły po rodzicach - 7-letniej Princess i 11-letnim Kingu Tondze - recesywny gen (wywołująca leucyzm mutacja dotyczy 2 pigmentów związanych z zabarwieniem sierści).

Dwa lata temu tej samej parze urodziło się 6 kotków, a w kwietniu br. King Tonga został ojcem młodego powitego przez inną samicę Diamond.

Jak tłumaczy rzeczniczka niemieckiego cyrku Susanne Matzenau, lwiątka nie wystąpią na arenie przez co najmniej 4 lata. Pierwszy rok spędzą z matką, potem dołączą do reszty zwierząt i będą się uczyć. Maluchy zostaną nazwane w ciągu 4-5 tygodni. Wcześniej trener - Martin Lacey Junior - musi je poobserwować i ocenić charakter.

W zoo i cyrkach na świecie żyje kilkaset białych lwów, lecz jedynym miejscem występowania dzikich okazów jest Rezerwat Timbavati z RPA.

King Tonga to podarunek dla Circus Krone od saudyjskiego księcia. W haremie samca znajdują się 2 białe i 2 normalnie ubarwione lwice.

 

Circus Krone białe lwy King Tonga Princess Susanne Matzenau Martin Lacey Junior