Trwa konkurs "Rozpoznaj drzewa"

| Ciekawostki

Serwis Drzewa Polski organizuje drugą już edycję konkursu "Rozpoznaj drzewa. Tym razem pomysłodawcom konkursu udało się zyskać sponsora. Została nim Oficyna Wydawnica MULTICO, dzięki czemu nagrody przyznawane w drugiej edycji są bardziej atrakcyjne niż w pierwszej. Znawcy drzew będą mogli wygrać atlasy oraz książki przyrodnicze.

W ramach konkursu prezentowane są fotografie autorstwa Roberta Sadowskiego, które przedstawiają drzewa i ich fragmenty (liście, owoce, gałęzie). Zadaniem biorących udział w konkursie jest odgadnięcie, jaki gatunek widać na zdjęciu.

Po zakończeniu poszczególnych etapów konkursu na witrynie serwisu prezentowana jest prawidłowa odpowiedź oraz rozkład nadesłanych przez użytkowników rozwiązań. Każdy z etapów kończy się także wyłonieniem zwycięzcy i przyznaniem mu nagrody.

Z dotychczasowego przebiegu konkursu wynika wyraźnie, że przyrodą znacznie bardziej interesują się panie, niż panowie. Wśród 7 zwycięzców poszczególnych etapów jest aż 6 pań.
Dotychczas wygrały one, m.in, albumy „Krzewy i drzewa ozdobne liściaste i iglaste”, „Spotkania z przyrodą. Zwierzęta”, „Przewodnik. Drzwa i krzewy” czy „Ptaki polski”.

W konkursie, który potrwa do 8 grudnia, mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Drzewa Polski Rozpoznaj drzewa konkurs Oficyna Wydawnicza MULTICO