FBI o rzekomym włamaniu do laptopa

| Bezpieczenstwo IT
simonok, sxc.hu

FBI wydało oświadczenie w sprawie rzekomego włamania do laptopa jednego z agentów i kradzieży danych dotyczących użytkowników sprzętu Apple’a. Biuro zaprzeczyło, by takie zdarzenie miało miejsce.

FBI wie o doniesieniach mówiących, jakoby złamano zabezpieczenia należące do FBI i ujawniono prywatne dane związane z UDID Apple’a. W chwili obecnej nie dysponujemy dowodami, które wskazywałyby, że włamano się do laptopa FBI ani, że FBI posiadało lub starało się o posiadanie tego typu danych - czytamy w oświadczeniu.

Apple nie komentuje całej sprawy. Brak też niezależnego potwierdzenia źródła pochodzenia danych ujawnionych przez AntiSec.

Nie ma żadnego sposobu, by potwierdzić źródło danych czy zbadać, co jeszcze zostało ukradzione. Jak na razie wydaje się, że przynajmniej część z danych to prawdziwe numery identyfikacyjne sprzętu Apple’a. Sytuacja byłaby gorsza, gdyby ujawniono dane użytkowników. Jednak jak na razie wygląda na to, że hakerzy byli bardziej zainteresowani wprawieniem FBI w zakłopotanie oraz narobieniem zamieszania niż narażeniem zwykłych użytkowników - powiedział Graham Cluley z firmy Sophos Security.

Apple również zaprzecza, by przekazywała tego typu FBI i zaznacza, że Biuro nie starało się o takie informacje.

FBI Apple włamanie laptop