W listopadzie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych

| Ciekawostki
Andrej Lišakov, Unsplash

W listopadzie (18-19 XI) odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych. W konkursowym przeglądzie mogą wziąć udział dorośli i młodzież w wieku 16-40 lat. Jak podkreśla organizator, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej (CEZAMAT), Festiwal prezentuje wszystkie gatunki filmowe, a podstawowym kryterium wyboru jest bliskość tematyki naukowej.

Do konkursu głównego zakwalifikuje się maksymalnie 10 filmów pełnometrażowych i 15 krótkometrażowych. Za film pełnometrażowy uznawane są filmy co najmniej godzinne, a do kategorii filmów krótkometrażowych zalicza się produkcje trwające między 10 a 50 minut. Oryginalna wersja językowa musi być zrealizowana w języku polskim. Filmy powinny być wyprodukowane w latach 2018-22.

Zgłoszenia są przyjmowane do 24 października 2022 roku. Formularz rejestracyjny znajduje się pod tym adresem.

W nauce widzimy dużo więcej niż tylko laboratoria i doświadczenia. To cały otaczający nas świat. Nasza planeta i środowisko. Czekamy na filmy, które poruszą nasze myślenie, zakwestionują nasze wartości, poszerzą wiedzę i pokażą świat. Chcemy zaprosić młodych reżyserów, naukowców, nauczycieli, artystów wizualnych, youtuberów, blogerów i wszystkich twórców filmowych do zaprezentowania efektów swojej wyobraźni.

Wg organizatora, Festiwal Filmów Naukowych jest sposobem na zaproszenie społeczeństwa do dyskusji o najnowszych odkryciach, technologii czy szeroko pojmowanej nauce, a także na popularyzowane i pogłębianie wiedzy.

Z regulaminem Festiwalu można się zapoznać tutaj.

Festiwal Filmów Naukowych pierwsza edycja Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej CEZAMAT