Ciekawa konkurencja

| Technologia

Przed najnowszą przeglądarką internetową Microsoftu ostatnie szlify. W bitwie pomiędzy Firefoksem a starszą wersją Internet Explorera z serii 6.x oba produkty trudno było porównać.

Firefox swoją wyższość prezentował oferując przeglądanie stron WWW w kartach, wyższy poziom bezpieczeństwa, obsługę rozszerzeń, a co dla niektórych najważniejsze - nie był produktem Microsoftu.

Internet Explorer 7.0 ma całkowicie zmienić tę sytuację. W oprogramowaniu pojawi się wiele konkurencyjnych funkcji, których do tej pory brakowało produktowi z Redmond w porównaniu z Firefoksem. IE7 pozwoli na przeglądanie stron WWW w kartach, ma zawierać zmodernizowany mechanizm drukowania, zintegrowaną technologię chroniącą przed atakami typu phishing, czytnik RSS oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. O dziwo, w przeglądarce ciągle nie będzie scentralizowanego systemu rozszerzeń, który oferowany jest przez Firefoksa.

Jak zapewnia Scott Graff z Microsoftu, Internet Explorer 7 będzie gotowy w tym miesiącu.

W zeszły piątek Mozilla Corporation zaprezentowała wersję RC2 przeglądarki Firefox 2.0. RC3 ma pojawić się w przyszłym tygodniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że Mozill nie uda się zaprezentować końcowej wersji swego produktu przez nowym Internet Explorerem.

Firefox Internet Explorer 7 przeglądarka