Mozilla rezygnuje ze smartfonów z Firefox OS

| Technologia
Mozilla

Mozilla oznajmiła, że kończy prace nad rozwojem i zaprzestaje sprzedaży smartfonów w systemem Firefox OS. Samego systemu jednak nie porzuca. Organizacja ma zamiar eksprymentować z użyciem go na innych urządzeniach oraz w sieciach Internet of Things. Takie informacje przekazano podczas zorganizowanego w przez Mozillę w Orlando spotkania dla deweloperów.

Jesteśmy dumni z korzyści, jakie Firefox OS przynosi platformom sieciowym i będziemy kontynuować eksperymenty nad jego użyciem na różnych urządzeniach. Wszystko co stworzymy będzie projektem opensource'owym, zorientowanym na użytkownika, a zbudowane przez nas narzędzia przyczynią się do rozwoju ekosystemu - oświadczył Ari Jaaksi, wiceprezes odpowiedzialny za dział Connected Devices.

Firefox OS został po raz pierwszy zaprezentowany w 2013 roku. W celu odróżnienia go od Androida oraz iOS-a Mozilla od początku pozycjonowała swój systemy jako platformę przede wszystkim dla platform zorientowanych na sieć. nigdy jednak nie udało się szerzej zainteresować konsumentów tym systemem i wykorzystującymi go urządzeniami.

Firefox OS smartfon Mozilla