Latający samochód dostępny do testów

| Technologia
Kitty Hawk

Firma Kitty Hawk, współfinansowana przez założyciela Google'a Larry'ego Page'a zaprezentowała latający samochód. Urządzenie „Flyer” zostanie udostępnione potencjalnym kupcom do testów.

Dyrektor wykonawczy Kitty Hawk Sebastian Thrun, który założył laboratorium Google X zajmujące się futurystycznymi projektami, twierdzi, że prowadzenie Flyera jest równie łatwe co gra w Minecrafta.

Naszym najbliższym celem jest zaproszenie niewielkiej grupy ludzi – potencjalnych kupców, internetowe osobistości, dziennikarzy – na próbne loty, mówi Thrun. Testowanie Flyera będzie odbywało się w kampusie Lake Las Vegas.

Cena pojazdu nie jest znana, ale Kitty Hawk już zbiera nań zamówienia na witrynie flyer.aero. Ten niewielki pojazd został wyposażony w 10 elektrycznych rotorów przyczepionych do skrzydeł. Pozwalają one na pionowy start i lądowanie. Testowe loty będą odbywały się nad wodą, maksymalna prędkość zostanie ograniczona do 32 km/h, a maksymalna wysokość nie przekroczy 3 metrów. W pozbawionym dachu kokpicie zmieści się jednak osoba.

Flyer powstał z myślą o łatwym sterowaniu i rekreacyjnych lotach nad wodą i niezamieszkanymi obszarami, czytamy na witrynie Kitty Hawk.

Flyer Kitty Hawk latający samochód