Samsung będzie sprzedawał zakrzywiony telefon

| Technologia
Samsung

Samsung rozpocznie sprzedaż wklęsłego telefonu Galaxy Round. Urządzenie korzysta z zakrzywionego wyświetlacza o przekątnej 5,7 cala. Nowy smartfon przypomina Galaxy Note 3, jednak w przeciwieństwie do niego jest nieco wygięty. Telefon jest sztywny, zatem nie można go bardziej zgiąć.

W telefonie zainstalowano funkcje, które korzystają z jego niecodziennego kształtu. Jedna z nich, po lekkim dotknięciu i rozhuśtaniu leżącego na stole telefonu, wyświetla bieżące powiadomienia, datę, godzinę oraz pozostałą ilośc energii w baterii. Poruszając urządzeniem możemy też kontrolować różne funkcje, jak np. odgrywany utwór muzyczny.

Samsung

Galaxy Round będzie początkowo sprzedawany tylko w Korei. Telefon prawdopodobnie nie będzie tani. Samsung wyceni go na około milion wonów, czyli około 688 euro. Nie wiadomo, czy zakrzywiony smartfon trafi na inne rynki niż koreański.

Urządzenie korzysta z wyświetlacza OLED o rozdzielczości 1080p,  procesora Snapdragon 800 taktowanego zegarem 2,3 GHz, 3 gigabajtów pamięci RAM, 32 gigabajtów pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 64 GB za pomocą karty microSD oraz aparatów - 13- i 2-megapikselowego.

Galaxy Round Samsung smartfon telefon