McKinnon nie zostanie oskarżony

| Bezpieczenstwo IT

Gary McKinnon może w końcu odetchnąć. Brytyjscy prokuratorzy poinformowali, że nie wniosą przeciwko niemu oskarżenia. Niedawno donosiliśmy, że brytyjska sekretarz spraw wewnętrznych zdecydowała, iż McKinnon nie zostanie wydany Stanom Zjednoczonym. Wówczas jednak pojawiła się informacja, że może zostać oskarżony w Wielkiej Brytanii. Teraz prokuratorzy stwierdzili, że nie wniosą oskarżenia, gdyż szanse na skazanie hakera są niewielkie. Dodali, że trudno byłoby przetransportować dowody z USA do Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że USA oskarżyły McKinnona o to, że w latach 2001-2002 dokonał włamań do komputerów NASA, Pentagonu oraz amerykańskiej Armii, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych. Miał m.in. ukraść poufne informacje i wykasować dane. Zdaniem prokuratorów, McKinnon spowodował straty w wysokości 700 000 USD.

Po kolejnych przegranych przez McKinnona procesach, brytyjski Sąd Najwyższy zdecydował, że mężczyzna może zostać poddany ekstradycji. Ostatecznie nie zgodziła się na nią sekretarz spraw wewnętrznych. Teraz McKinnon wie, że nie czeka go też proces w jego własnym kraju.

Gary McKinnon haker włamanie Pentagon