Google już nie odpowiada

| Technologia

Google postanowił zamknąć swoją usługę Google Answers, która działała przez cztery lata. Firma chce mocniej skupić się na rozwoju swojej wyszukiwarki, z której czerpie niemal wszystkie dochody i rezygnuje. Niedawno szefowie koncernu wyrażali zmartwienie faktem, że firma prowadzi dużo niepowiązanych ze sobą serwisów.

Google Answers oferowało płatną pomoc w wyszukiwaniu. Internauta, który nie mógł znaleźć w Sieci interesujących go rzeczy, mógł zwrócić się do Google Answers z prośbą o jej znalezienie. Zatrudnieni tam specjaliści przystępowali do dzieła, a użytkownik wnosił opłatę jedynie wówczas, gdy udało im się znaleźć odpowiedzi na zadane pytania. Opłaty wynosiły od 2 do 200 dolarów.

Kolejną z przyczyn, dla których Google zdecydował się zamknąć swój serwis, był fakt, że przegrał on rywalizację z podobną usługą Yahoo! Konkurencyjny portal odpowiadał na zadane pytania za darmo. Serwis Yahoo!, mimo że wystartował trzy lata później niż Google Answers, już po roku działalności miał 24-krotnie więcej klientów, niż Google Answers. W ciągu 11 miesięcy klienci Yahoo! otrzymali odpowiedzi na około 160 milionów pytań.

Google Answers Yahoo Answers